چهارشنبه , آبان ۳۰ ۱۳۹۷
خانه / اینترنت اشیا / فواید اینترنت اشیا برای بیمارستان‌ها و حوزه سلامت

فواید اینترنت اشیا برای بیمارستان‌ها و حوزه سلامت

 

در اینکه اینترنت اشیا، صنعت سلامت را دگرگون می‌کند هیچ شکی نیست. این تکنولوژی شیوه تعامل افراد، دستگاه‌ها و نرم‌افزارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ساده‌ترین کمک اینترنت اشیا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌تواند مدیریت تجهیزات و یا نظارت بر دما، کیفیت هوا و مصرف انرژی باشد. اما اصلی‌ترین مزیت‌های این تکنولوژی برای صنایع بهداشت و درمان به شرح زیر است:

  • کاهش هزینه‌ها با فراهم شدن امکان ملاقات و معاینه بیمار از راه دور، ویزیت‌های حضوری کاهش میابد. به‌علاوه با روی کار آمدن تجهیزات مراقبتی خانگی، بسیاری از بیماران می‌توانند در خانه بستری‌شده و تحت نظارت قرار بگیرند.
  • بهبود نتایج درمان ازآنجایی‌که نظارت‌ها به‌صورت پیوسته و خودکار بوده، تماماً در حافظه ذخیره‌شده و مرتب برای پزشک معالج ارسال می‌گردد؛ روند درمان با دقت طی می‌شود. با استفاده از این شیوه مراقبت‌های درمانی به‌موقع صورت گرفته و روند بهبود ارزیابی می‌شود.
  • بهبود مدیریت بیماری زمانی که شاخص‌های سلامتی فرد به‌طور پیوسته ثبت و گزارش می‌شوند، پیش از پیشرفت بیماری می‌توان آن را شناسایی و درمان کرد.
  • کاهش خطاها داده‌های دقیق و منظم که به‌طور خودکار و عاری از خطای انسانی جمع‌آوری‌شده‌اند می‌تواند به طرز چشم‌گیری از میزان اشتباهات پزشکی و هزینه‌های مالی و جانی ناشی از آن بکاهد.
  • خلق تجربه‌ای خوشایند برای بیمار تأکید بر نیازهای بیمار، دقت اطلاعات و داده‌ها، درمان به‌موقع، کاهش هزینه‌ها، عدم نیاز به مراجعات پی‌درپی، ثبت روند بهبود و مهم‌تر از همه اینکه بیمار به‌طور فعال در روند درمان خود دخیل است تأثیر مثبتی بر او دارد.
 • بهبود مدیریت دارو، اینترنت اشیا هم به بیمار در مصرف دقیق داروها و هم به مراکز درمانی در جلوگیری از هدر رفت دارو کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی

687648

گجت های اینترنت اشیا برای آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه قلب هر خانه و آشپزخانه هوشمند، قلب هر خانه هوشمند است! وسایل آشپزخانه هوشمند …